Červenec 2014

The Vampire Diaries - Synopsis - Season 5

30. července 2014 v 10:04 | Terez

5x1 - I Know What You Did Last Summer

Po strávení léta, které si užívala ve svém vášnivém vztahu s Damonem a ujišťováním, že se Jeremy přizpůsobil po svém zmrtvívstání, je Elena nadšená, když se stěhuje na kolej nedaleko Whitmore College spolu se svou spolubydlící, Caroline. Neboť stále věřily, že Bonnie celé léto procestovala a brzy se k nim připojí, tak jsou překvapené, když se objeví studentka jménem Megan a sdělí jim, že s se s nimi bude dělit o pokoj. Katherine se něčekaně objeví v domě Salvatorů a žadoní Damona, aby jí pomohl, když je teď člověkem, a tak zranitelná vůdči jejím nepřátelům. Matt a Rebekah se vrací do Mystic Falls poté, co prožili divoké léto v Evropě, kde potkali záhadnou krásku jménem Nadia. Elena nemůže setřást svůj pocit, že je se Stefanem něco špatně a Silas se objeví na městském náměstí během oslav na "Konec léta".

5x2 - True Lies

Aniž by Eleně prozradil, že se Stefan ztratil, obrátí se Damon s prosbou o pomoc najít svého bratra na šerifku Forbesovou. Elena a Caroline se snaží odhalit, kdo zakrývá stopy po vraždách v kampusu a spolužák z Whitmoru jménem Jesse poskytně Eleně zajímavé informace o profesoru Wesi Maxfieldovi. Mezitím se Jeremy potýká s problémy, jak se vrátit ke svému starému životu, když je stále jediný, kdo dokáže vidět a mluvit s Bonnie, ale nedokáže ji přemluvit, že je správný čas říct ostatním o tom, že objetovala svůj život pro jeho. Když zjistí, že Silas pátrá po Katherine, požádá Damon Matta a Jerremyho aby ji drželi mimo dohled, ale celá situace se rychle vymkne kontrole. Nakonec Nadia použije násilí, aby dosáhla svého vlastního zájmu.

5x3 - Original Sin

Když mají Elena a Katherine naprosto stejný sen o Stefanovi, který je v nebezpečí a zoufale potřebuje jejich pomoc, přesvědčí Damona, aby jim Stefana pomohl najít. Avšak jejich plán je překažen záhadnou mladou ženou jménem Tessa, která jak se zdá toho o Stefanově historii ví naprosto vše. Ve flashbacích do dávných dob a míst, odhalí Tessa šokující tajemství ze své minulosti a jaké má plány pro budoucnost. Také má znepokojivou zprávu pro Damona a jeho vlastní budoucnost. Silas nutí neochotného komplice, aby mu pomohl hledat Katherine, což vede k zmatení a ohrožení Mattova života. Nakonec Silas odhalí svůj důvod, proč je tak odhodlaný najít Katherine a Damon a Elena čelí znepokojující nové realitě.

5x4 - For Whom The Bell Tolls

Zatímco Mystic Falls pořádá svůj tradiční Pamětní den, aby uctili své mrtví, snaží se Damon a Elena pomoct Stefanovi během jeho těžkého období - úkol, který skončí Elenou na své vlastní emocionální cestě. Ustaraný Matt se snaží zjistit důvod jeho záhadných výpadků a Caroline se snaží lépe poznat Jesseho. Jeremy učiní překvapivou zpověď, která silně otřese Damonem. Nakonec, doktor Maxfield dá do pohybu svůj plán, který změní vše.

5x5 - Monster's Ball

V kampusu je Elena dojatá smutným a tajemným studentem jménem Aaron. Elena a Damon se účastní Whitmoreského historického bálu převlečení jako Anna Boleynová a Jindřich VIII. Na bále tančí Elena s doktorem Maxfieldem, který pro ní má znepokojivou zprávu. Večer na bále Carolin vezme její radost a nechá ji se zlomeným srdcem. Mezitím Nadia odhalí její nečekanou minulost s Katherine a Damon se se Silasem pokusí uzavřít dohodu. Silas požaduje, aby Damon spáchal nemyslitelný čin, který vede k násilné konfrontaci.

5x6 - Handle With Care

Silas Damonovi a Eleně šťastně oznámí svůj nový cíl, ale mají pochyby, když jim slíbí, že na oplátku za jejich pomoc jim splní jeden důležitý úkol. Tessa sebejistě řekne Stefanovi o svém dalším tahu a pak si uvědomí, že se Silasovi podařilo ji přechytračit. Zoufalá Katherine odhalí nové a nečekané následky být opět člověkem a uvědomí si, že potřebuje nové místo, kde může zůstat. Výměnou za místo na koleji nabídne Caroline, že ji ukáže, jak z doktora Maxfielda dostat odpověď. Bonnie je dotčená Jeremyho sílou a odhodláním s ní zůstat. Nakonec je Damon překvapený, když odhalí tajemství Tessina plánu.

5x7 - Death and the Maiden

Zatímco Elena a Damon se snaží vysvětlit Amařinu situaci Stefanovi, Dr. Wes předává Katherine jisté hluboce znepokojující zprávy. Silas nedokáže dodržet slib, a tak se Damon obrací s prosbou o pomoc na Tessu spolu se svým novým plánem, a Stefan se srdcervoucně vyzná Damonovi a Eleně.

5x8 - Dead Man on Campus

Na Whitmore College se Elena a Caroline rozhodnou, že je na čase uspořádat velkou party, ale jejich plány jsou přerušeny, když Jesse najednou potřebuje od Caroline pomoc. Na Eleninu žádost, přijde Damon s efektivní metodou, jak přimět Wese odpovídat na jeho dotazy. Na párty Elena zjistí, že toho má s Aaronem hodně společného a Caroline si o Jesseho dělá stále větší starosti. Mezitím Katherine prokáže Mattovi laskavost a dokáže se dostat ke Stefanovi, který se stále snaží překonat to, co se dělo během léta. Nakonec, Bonnie dělá co může, aby se vyrovnala se svou novou realitou a Damon učiní děsivý objev o tajné společnosti.

5x9 - The Cell

Stefan neustále nabízí Katherine svou podporu, zatímco se snaží zamaskovat svou vlastní bolest, dokud se neobjeví Caroline s neobvyklou terapií. Po té, co se Elena pokouší si to u Caroline vyžehlit, její obavy o Damona stále rostou a tak se obrátí s prosbou o pomoc na Aarona. Později, když Damon řekne Eleně o své hrozné zkušenosti, kterou musel desetiletí tajit, podělí se s ním Elena o informace, které se právě dozvěděla o svojí rodině. Nakonec se Aaron, po rozmluvě s Dr. Wesem, rozhodně pro zoufalý čin.

5x10 - Fifty Shades of Grayson

Damon si uvědomí, že je Elena v nebezpečí a zaúkoluje Stefana, aby mu pomohl ji najít. Bratři poctí svou návštěvou Aarona a Damon šokuje Stefana, když odhalí svoje znalosti o Aaronově rodině. Při pokusu Damona zastavit, vypustí dr. Wes svou tajnou zbraň, čímž přinutí Damona, aby čelil části své minulosti, o které si myslel, že je nadobro pryč, stejně jako následky jeho plánu na pomstu. Mezitím je Elena zděšena zpovědí dr. Wese ohledně temné historii Whitmore College a jeho konečným plánem. Nakonec, se zoufalá Katherine obrátí s prosbou o pomoc na Matta, dokud si neuvědomí, že Nadia může být ta, která její problém vyřeší.

5x11 - 500 Years of Solitude

Když čelí nové krizi, Katherine si vzpomíná na traumatizující noc v roce 1490, kdy porodila dceru, které se vzápětí musela vzdát. Stefan Eleně, Caroline a Bonnie oznamuje, že se Katherinin stav zhoršil, když Damon, Matt a Jeremy diskutují nad Katherininými nejhoršími chvílemi. Nadia přijde s děsivým plánem, aby zachránila svou matku a Stefan a Elena jsou nuceni ji pomoct. Mezitím je Caroline zahanbená, když si uvědomí, že zapomněla Eleně říct poslední šťavnatý drb, které zahrnuje i její trochu pohoršující chování. Nakonec sdílejí Elena a Katherine nečekanou chvilku propojení.

5x12 - The Devil Inside

Když Enzo přinese Damonovi hrozivý dárek a trvá, že se oba sblíží vykonáním pomsty, pokusí se Damon udělat ctihodnou věc. Poté, co se ocitá v trapném a matoucím rozhovoru s Nadiou, rozhodně se Matt bez rozmyslu uspořádat večírek, kde se Caroline přizná Eleně, a pak musí čelit následkům svých činů se Stefanem a Tylerem. Aaron dělá co může, aby odčinil minulé zločiny své rodiny a sám začal nový život. Nakonec, se sama Elena ocitá v život ohrožující situaci a pouze s minutami, aby zjistila, jak se sama zachránit.

5x13 - Total Eclipse of Heart

Doufajíc, že všem pomůže přenést se přes poslední traumatické zážitky, přesvědčí Caroline Elenu a Bonnie, aby se zúčastnily Whitmorského "Trpkého plesu" pro všechny studenty se zlomeným srdcem. Bonnie zaujme spolužačka Liv, která jak se zdá koketuje s čarodějnictvím. Tylerovi si začne dělat starosti ohledně Mattova vztahu s Nadiou. Po znepokojivém objevu má Stefan frustrující rozhovor s Damonem a Enzem. Doktor Wes se snaží pokračovat v jeho výzkumu za pomoci nového mecenášku jménem Sloan. Stále pohlceni pomstou, se Damon a Enzo uchýlí k násilí, aby přiměli Bonnie a Jeremyho, aby jim pomohli, ale jejich plán nabere nečekaný a hrozivý obrat.

5x14 - No Exit

Jak se Damonovo chování stupňuje od pustošivého až k smrtícímu, začne Stefan litovat jejich posledního rozhovoru a rozhodne se Damona najít a zakročit. Kvůli vlastním důvodům se Elena dobrovolně přihlásí jet s ním, Doktor Wes pověří Poutníky, aby připravili past, která opět otestuje Damonovo přátelství s Enzem. Po důvěrném rozhovoru s Nadiou, pověří Matt Caroline a Tylera, aby pomohli ochránit Elenu, což vede k násilnému střetu. Později, když se Stefan pokouší utěšit sklíčenou Caroline, dovede je jejich konverzace k děsivému poznání.

5x15 - Gone Girl

Zatímco Nadia vzpomíná na své století dlouhé pátrání po své matce, Stefan, Caroline a Matt přijdou se zoufalým plánem, jak zachránit Elenin život. Již podruhé se musí Bonnie a Jeremy obrátit s prosbou o pomoc na Liv. Damon naláká Tyler do nepříjemné konfrontace a pak se vydá vykonat pomstu na doktoru Wesovi. Caroline a Tyler dojdou k novému porozumění. Nakonec se Bonnie dozví děsivé tajemství, které bude ohrožovat životy jejích přátel.

5x16 - While You Were Sleeping

Když se Stefan snaží velmi nemocné Eleně vysvětlit nedávné události, je jejím prvním instinktem zavolat Damonovi. V tu samou chvíli se Damon snaží vymyslet, jak Eleně učinit znepokojivé doznání. Když prochází složkami doktora Wese, objeví Caroline děsivé tajemství a je překvapena, když se objeví Enzo, který tvrdí, že má řešení, po kterém všichni pátrají. Za Enzovi asistence, požádá Caroline Stefana, aby se s ní sešel na tajemném místě, kde se spojí se skupinou Poutníků, včetně Sloan, která odhalí nové informace ohledně důležitosti dvojníků. Během jarních prázdnin, na téměř pustém Whitmorském kampusu, narazí Elena na Luka, studenta, který ji zná, i když si na něj nevzpomíná. Nedávno odkopnutý svým přítelem, navrhne Luke, že stráví prázdniny společným opíjením, ale ta ho pošle pryč na neodkladnou misi najít Bonnie a "začátečnici" čarodějku Liv. Damon nakonec řekne Eleně pravdu o jeho posledních aktivitách a společně dospějí k novému uspořádání v jejich vztahu.

5x17 - Rescue Me

Aby zabránila Sloan a Poutníkům Stefanovi ubližovat, souhlasí Caroline a Enzo s výletem do Atlanty, aby našli nově objeveného dvojníka. Caroline je překvapená, když se s ní Enzo podělí o svou minulost. Damon a Elena stráví trapné odpoledne na Jeremyho rodičovských schůzkách, kde se doslechnou špatné zprávy o jeho chování ve škole. Poté, Damon neochotně sdělí Eleně znepokojující novinky v Jeremyho osobním životě. Bonnie zažije neznervózňující střetnutí s Lukem a dozví se o jeho rodinné historii více. Liv vypráví Jeremymu drby ohledně dalšího kroku Poutníků a předvede demonstraci svých značných schopností. Jeremy s Liv uzavře nečekanou dohodu, které má pro Elenu zničující následky. Stefan a Caroline spolu sdílejí speciální chvilku přátelství. Nakonec, hrůzostrašný vývoj událostí v táboře Poutníků, vede k objevení jejich záhadného vůdce Markose.

5x18 - Resident Evil

Jak Stefan (Paul Wesley), tak Elena (Nina Dobrev) mají zničeho nic znepokojivé sny jejich alternativních verzích života, který spolu mohli mít. Bonnie zažije znepokojivé střetnutí s babičkou, která ji varuje ohledně děsivých změnách na Druhé straně. Enzo dá Damonovi nechtěnou radu ohledně vztahů, a pak přizná, že hledá ženu, kterou miloval před desítky let, než ho uvěznili Augustýni. Liv zaúkoluje Matta, Jeremyho a Tylera, aby pomohli se stopováním Poutníků a udrželi je od převzetí kontroly nad Mystic Falls. Bonnie je raněná a naštvaná, když se dozví, že Jeremy za jejími zády spolupracoval s Liv. Luke se objeví u Salvatorů doma a vysvětlí Damonovi, Eleně a Enzovi, co všechno ví o Markosovi a Poutnících. Met v hrůzostrašném setkání zkříží cestu obyvatelům Druhé strany. Nakonec, Když Damon objeví Markose, tak z toho, co mu Markos poví, pociťuje Damon jak úlevu, tak i značné znepokojení.

5x19 - Man On Fire

Stefan se snaží rozptýlit Elenu, která je posedlá ohledně jejího stavu vztahu s Damonem, zatímco Bonnie dělá co může, aby zůstala realistická ohledně změn na Druhé straně a jak ovlivní její existenci jako Kotvy. Damon požaduje nůž Poutníků, čímž nutí Jeremyho a Matta přiznat, že se ztratil. Ve flashbacku do roku 1960, odhalí Enzo Eleně, Stefanovi a Bonnie, že zjistil, co se stalo jeho dlouholeté ztracené lásce Maggie, a pak s neochotnou spoluprací Liv a Lukea, se věci obrátí k horšímu. Damon zasáhne a snaží se Enza uklidnit, ale jeho slova Enzova přimějí učinit zoufalé a nebezpečné rozhodnutí, které vede k násilnému střetu se Stefanem. Nakonec Markos využije Sloanini pomoci při rituálu, aby zrušil pradávnou kletbu, která byla na Poutníky uvalena. Tyler je nucen hrát nebezpečnou roli v rituálu, zatímco je svědkem neuvěřitlené moci, kterou teď Poutníci ovládají.

5x20 - What Lies Beneath

Když se Tyler objeví u Salvatorů doma s novinkami, že Markosův plán zrušit kletbu staví Stefana a Elenu do bezprostředního nebezpečí, navrhne Damon, aby se schovali ve vzdálené chatě, kterou kdysi vlastnil Carolinin otec. Jakmile jsou tam, začne být Caroline očividné, že Stefan a Elena skrývají tajemství, a tak Damon přijde se společenskou hrou, která má odhalit pravdu. Duchařská návštěva v chatě způsobí násilí a oheň, aby o sobě dala vědět. Mezitím Matt převezme kontrolu nad Tylerovým plánem, jak získat informace z jednoho Poutníka a Bonnie pokračuje v skrývání pravdy před Jeremym o tom, co se děje na druhé straně, a to navzdory babičiným varováním.

5x21 - Promised Land

Když Stefan a Elena uniknou z Markosova držení, ocitnou se uvězněni na odlehlém místě a Stefan začně filozofovat s Elenou o jejím vztahu s Damonem. Po jejich snaha ochránit dvojníky dopadne špatně, Liv a Luke přijdou s nebezpečnou novou strategií. Damon naverbuje Matta a Jeremyho, aby mu pomohli nalíčit na Markose past, který má však jeho vlastní zničující překvapení. Bonnie konečně přiznává Caroline, že před všemi tajila pravdu o Druhé straně. Nakonec, zatímco Bonnie zoufale pátrápo způsobu, jak Markose zastavit, Caroline je svědkem nemyslitelného násilí ze strany jednoho z Poutníků.

5x22 - Home

Damon, zlomený nečekanou tragédií, je nucen se soustředit, aby se držel pohromadě, zatímco tlačí Bonnie dále, než kdykoliv dříve, aby našla způsob, jak zastavit rozpad Druhé strany. Elena vezme věci do vlastních rukou a požaduje, aby jí Liv a Luke pomohli, ale Liv odmítá spolupracovat, dokud ji Caroline nedodá osobní motivaci. Šerifka Forbesová je zděšena, když Markos použije proti Tylerovi/Julianovi násilí, aby dokázal, že Mystic Falls je teď pod kontrolou Poutníků. S novou informací od šerifky, přichází Damon s nebezpečným plánem, který závisí na přesném načasování Jeremyho a Matta. Livina odměřená poznámka ohledně Stefana vyvolá u Caroline nečekanou emocionální odezvu. Jak se stav Druhé strany horší, Bonnie využije příležitosti, aby vyrovnala staré skóre. Nakonec, Damonův plán způsobí v Mystic Falls masivní explozi a každý jsou ponechán ve zmatku a zanechává za sebou stopu hrdinství, oběti, úlevy a zoufalství.


The Vampire Diaries - Synopsis - Season 4

30. července 2014 v 9:44 | Terez

4x1 - Growing Pains

Elena se probouzí ráno po nehodě a zjišťuje, že věc, která jí naháněla hrůzu, se stala skutečností - zemřela s upíří krví ve svém systému a teď musí projít hrozivou proměnou a stát se upírem … nebo čelit jisté smrti. Stefan slíbí Eleně, že s Bonnie vyčerpají každou možnou cestu, jak ze situace ven. Damon je ale na Stefana naštvaný, že vůbec v první řadě nechal Elenu zemřít. Bonnie zaplatí strašnou cenu za její pokus změnit Elenin osud, zatímco Damon si vybíjí svou frustraci a vztek na Mattovi. Ve výjimečném okamžiku soucitu je Rebekah hluboce dojata Stefanovou a Eleninou vzájemnou oddaností. Nakonec pastor Young a členové městské rady začnou shromažďovat upíry a jejich spojence, což vede k nečekané tragédii.

4x2 - Memorial

Elena se snaží vyrovnat s extrémními změnami, které jsou součástí upírství a Stefan a Damon se téměř poperou, když se hádají o tom, co je pro Elenu nejlepší. Damon se rozhodne pomoct Eleně po svém a požádá ji, aby to Stefanovi neříkala. Cizinec, Connor Jordan, přijíždí do města a začne šerifku Forbesovou a starostku Lockwoodovou zpovídat. Connorovy činy rychle přesvědčí Stefana, že mají co dočinění s nebezpečným lovcem upírů. Jeremy a Matt jsou překvapení, když vidí April, dívku, kterou znávali, a která se zapisuje na Mystic Fallskou střední. Na městském shromáždění nad sebou Elena téměř ztratí kontrolu, ale Caroline zasáhne a pomůže jí. Nakonec se Damon svěří se svými city nečekanému příteli.

4x3 - The Rager

Conor pokračuje ve svém pátrání, aby odhalil tajemství Mystic Falls a pokouší se přesvědčit Jeremyho, aby s ním spolupracoval. S pomocí doktorky Fellové, Damon a Klaus zpovídají Connora, ale konflikt nabere smrtící obrat. Snažíc se udržet svůj život tak normální, jak to jen jde, je Elena odhodlaná pokračovat ve svém posledním ročníku na Mystic Falls High s Mattovou a Carolininou podporou. Rebečin příjezd do školy ale ztíží Eleninu snahu kontrolovat svůj hněv, rychle ale zjistí, že střet s Rebekou by mohl být velmi nebezpečný. Později si Rebekah uvědomuje jak je opuštěná, a tak se spřátelí s April. Stefan vezme Elenu na vzrušující jízdu na motorce, ve snaze ukázat jí, že život může být stále zábava. Tylera poctí návštěvou Hayley, vlkodlakčice, která mu pomohla přestát utrpení, když se snažil zlomit své pouto ke Klausovi. Mající obavy jak o Elenu, tak o své vlastní emoce, se Stefan obrací k soucitné Caroline pro radu.

4x4 - The Five

Damon jde s Elenou a Bonnie navštívit Whitmorskou vysokou, kde profesor Shane přebírá třídu Okultní studie, kterou dříve vyučovala Bonnieina babička. Na vysokoškolském divokém večírku v převlecích, využije Damon příležitosti, a dá Eleně lekci, jak si správně vybrat oběť. Rebečin pokus koupit Mattovo odpuštění naprosto ztroskotá, ale vzápětí ji zaujme Klausova nečekaná zpráva. Když se Stefan ptá Klause na Connorovy motivy, odhalí mu Klaus střet s mocnou skupinou upířích lovců před dávnou dobou, ale je to Rebekah, která svěří Stefanovi informaci, která mu vyrazí dech.

4x5 - The Killer

Stefan a Klaus zformují složité spojenectví, aby se pokusili a zadrželi nebezpečí, které Connor pro město představuje. Když Connor vezme Jeremyho, Matta a April jako rukojmí, které drží v Grillu, Stefan a Damon se neshodnout na tom, jaký by byl nejlepší postup a Elena je opět chycena mezi dvěma bratry. Situace rychle nabere násilný obrat, když Klaus pošle Deana, jednoho ze svých hybridů, aby se Connorovi postavil. Caroline je překvapená, když v Lockwoodské vile najde Hayley. Mezitím profesor Shane pracuje s Bonnie, aby ji pomohl překonat její strach a vinu.

4x6 - We All Go A Little Mad Sometimes

Otřesné halucinace zanechají Elenu vyvedenou z míry a zmatenou a způsobí, že učiní nebezpečnou chybu. Potom, co předá Stefan určité znepokojující zprávy o Eleně, bere Klaus věci do vlastních rukou. Profesor Shane odhaluje příběh starodávného čarodějnictví Damonovi a Bonnie. S Klausovou a Stefanovou pomocí, začíná Jeremy novou kapitolu svého života. Nakonec učiní Elena bolestivé osobní přiznání Stefanovi a Matt sdělí Damonovi nové překvapivé informace o profesoru Shaneovi.

4x7 - My Brother's Keeper

Caroline dělá, co může, aby tu byla pro Stefana a Elenu během jejich těžkého období. Damon se snaží přesvědčit Stefana, aby mu pomohl odhalit motivy profesora Shanea, ale Stefan je rozhodnutý pokračovat v jiném - Klausově - plánu. Jak se blíží každoroční soutěž krásy Miss Mystic Falls, tak Elena a Caroline poskytují April radu, jaké šaty si obléct. Tyler a Haley zatím spolupracují na tajném projektu. Damon konfrontuje profesora Shanea svým podezřením. Vyplašený vidinou z nočních můr, které má, se Jeremy obrátí na Matta pro pomoc, ale situace se vystupňuje dřív, než kdokoli čeká.

4x8 - We'll Always Have Bourbon Street

Když Stefan konfrontuje Damona svým podezřením, které ohledně Eleny má, nemá Damon jinou možnost, než pomoct Stefanovi v pátrání. Hledající po odpovědích, navštěvují Damon a Stefan současná New Orleans, aby zjistili, jestli dokáží najít kohokoli, kdo si pamatuje události z jejich poslední návštěvy v roce 1942. To vše zahrnuje i jednu z Damonových bývalých lásek Charlotte. Elena, Caroline a Bonnie mají dívčí noc, když jsou bratři Salvatorové mimo město a když jim Elena sdělí šokující novinku, emoce se značně vystupňují. Na Hayleyno naléhání Tyler konfrontuje jednoho z Klausových hybridů, Kimberly, ale situace se rychle přiostří. Nakonec, Damon čelí srdceryvnému rozhodnutí.

4x9 - O Come, All Ye Faithfull

Jak ulice Mystic Falls naplňují oslavy jako ze země říše snů, Stefan a Caroline se neshodnou s Tylerovými plány pro Klause a jeho křížence. Když Caroline navrhne řešení jejich problému, Hayley dramatickým způsobem ukáže, že s tím rozhodně nesouhlasí. Později, Klaus objeví něco, co vede k chaosu a násilí. Mezitím, Elena a Damon odcházejí do chaty u jezera, aby pomohli Jeremymu přemoct některé jeho nebezpečné vnitřní démony. S pomocí přispěchá i Bonnie a profesor Shane, který odhalí kus dávné historie, která nechá všechny bez řeči.

4x10 - After School Special

Rebekah, která se nečekaně objeví na Mystic Fallské střední, nemarní časem a snaží se vynutit od Stefana, Eleny a Caroline odpověď na otázku, jak jde pátrání po léku, což vede k šokující zprávě od Eleny. Když Bonniin otec, Rudy Owens, přijme roli zastupujícího starosty, stanoví si prioritu ochránit svou dceru, která s jeho náhlou potřebou sehrát roli v jejím životě, není tak úplně spokojená. Profesor Shane dál povzbuzuje Bonnie v důvěře ve své schopnosti, ale brzo se ocitne v nebezpečí, když odhalí příliš mnoho nesprávné osobě. Později Caroline dělá, co může, aby po násilném střetu utěšila Tylera. Mezitím, u jezera, Damon a Matt trénují Jeremyho, čímž se ho snaží připravit na cestu lovce, ale Klaus je s jejich pokrokem netrpělivý a tak se do toho vloží, aby celý proces urychlil.

4x11 - Catch Me If You Can

Jeremy zuří, když se ho snaží Klaus kontrolovat tím, že ohrozí Mattův život. Damon trénuje Jeremyho a připravuje ho na střet s Klausovými novými upíry, ale zjistí, že je Kol už předběhl. Kol tak dává najevo, že udělá cokoliv, aby všechny přesvědčil, aby přestali pátrat po léku. Při hledání nového spojence, Rebekah připomene Stefanovi, že kdysi bývali blízcí přátelé. Když šerifka Forbesová a starosta Hopkins zpovídají Shanea o jeho zapojení ve smrti Rady, vstoupí do toho Bonnie se svými vlastními otázkami a Shaneovi odpovědi přitlačí Bonnie až na hranici jejich schopností. Elena vyjednává s Klausem, aby zaručila Jeremymu bezpečí, ale když se objeví nebezpečí ve formě úplně nečekaného nepřítele, přijde Elena se svým vlastním troufalým plánem pro Jeremyho.

4x12 - A View To a Kill

Když se Rebekah obrátí na Klause s žádostí, aby zastavil Kola a ochránil Jeremyho, Klaus požádá Stefana o pomoc. Po zuřivém konfliktu s otcem, starostou Hopkinsem, kvůli jeho netradičnímu přístupu k ukončení násilí v Mystic Falls, má Bonnie hrůzu nahánějící hádku s Kolem, po které následuje nečekaný návštěvník. Klaus komplikuje už tak napjaté vztahy mezi Stefanem a Damonem tím, že odhalí něco víc ze Stefanova osobního života, pak překvapí Damona, když se ho zeptá na osobní radu. Elena řekne Stefanovi o svém nebezpečném plánu, který pro Jeremyho vymyslela, a tím se Stefan ocitá v obtížné situaci. Když je středoškolský historicky tématický tanec z let 1980 starostou zrušen, Stefan přijde s okouzlující cestou, jak to zklamané Rebec vynahradit.

4x13 - Into the Wild

Shane vede výpravu na opuštěný ostrov na pobřeží Nova Scotia, kde, jak věří, je ukryté tajemství léku. Během cesty na ostrov Rebekah a Elena pokračují v jejich nenávistném soupeření, zatímco Stefan dělá co může, aby udržel mír a Damon obviní Shanea, že je vede do pasti. Bonnie a Jeremy se snaží přijít co se skrývá za poselstvím na loveckém tetování, zatímco Shane odhaluje více z historie Silase a Qetsiyah, spolu s vlastní osobní historií. Zpět v Mystic Falls se Tyler postaví Klausovi a Caroline se ocitá uprostřed násilí, které následuje.

4x14 - Down the Rabbit Hole

Na ostrově, se dostane Damon do ošklivé potyčky s lovcem jménem Vaughn a uvědomí si, že je jedním z Pětice. Stefan Eleně přizná, co si skutečně myslí o tom, stát se znova člověkem. Když je o léku nečekaně odhalena nová omračující informace, nastává tím změna pro všechny. Jeremy pomáhá Bonnie rozpoznat, co je skutečné a co je iluze a Shane se střetne s ženou ze své minulosti - Caitlin. Zpět v Mystic Falls, Caroline a Tyler zjišťují, že jejich pokus rozluštit šifru na lovcově meči je bez Klausovi pomoci, který má k rozluštění hádanky vlastní motivy, marný.

4x15 - Stand by Me

Když se Stefan s Elenou a Jeremym vrací zpět do Mystic Falls, Caroline se hned strachuje o Elenino duševní zdraví. Stefan kontaktuje doktorku Fellovou a Matta s prosbou o pomoc. Pořád na ostrově, Damon sdělí Rebece chmurné novinky a je překvapený její reakcí. Společně, Damon a Rebekah, se od Vaughna dovědí nečekaný střípek z nedávné historie. Všichni jsou zděšení, když Bonnie odhalí zbytek Shaneova plánu. Nakonec, po té, co dělá Damon co může, aby jí pomohl, přichází Elena s vlastním plánem.

4x16 - Bring It On

Elenin nový životní postoj dělá všem starost, což vede k tomu, že Stefan a Damon souhlasí s tím, že návrat zpět k normální středoškolské rutině je pro ni to nejlepší. Caroline je příjemně překvapena, když se Elena rozhodně znovu přidat k roztleskávačkám, ale její radost se změní v šok, když se Elenino chování ukáže dosti nebezpečné. Damon a Rebekah se nevzdali pátrání po léku, a tak spolupracují, dokud ji jeho nevítaná rada nezaskočí. Klaus se snaží využít Hayley, aby od ní získal informace, po kterých prahne a během toho učiní fascinující objev. Mezitím znuděná Elena uspořádá divokou párty a dostane se do ošklivé potyčky.

4x17 - Because the Night

Když si uvědomí, že Elena potřebuje nějaký čas mimo Mystic Falls, vezme ji Damon do New York City, kde v letech 1970 žil a pařil. Když se i Rebekah ukáže v New Yorku, je překvapena Eleniným tajným plánem. Flashbacky odhalí Damonův požitkářský život v undergroundovém klubu a komplikované shledání s Lexi. Mezitím, se Caroline a Stefan snaží přesvědčit Klause, že by bylo v jeho nejlepším zájmu, pomoct jim vystopovat Silase, a Bonnie se snaží udržet reality a udělat správnou věc.

4x18 - American Gothic

Elena a Rebekah odstartují pátrání po Katherine až se ocitají v malém městečku v Pennsylvanii, kde Elena narazí na dalšího nečekaného starého známého - Elijaha. Stefan a Damon, oba mají strach o Elenin stav mysli a jsou odhodlaní udělat, cokoliv je pro ni nejlepší, ale Elena jasně ukáže, že pomáhat jí bude obtížné. Damon si není jistý, jak má zareagovat, když Stefan odhalí svůj nečekaný plán, který do budoucna si připravil. Mezitím, v Mystic Falls, Klaus získá Carolininu neochotnou pomoc a přijde na nové porozumění Silasově moci.

4x19 - Pictures Of You

Po rozhodnutí, které Klaus rozzuří, navrhne Elijah Rebecce doslova život měnící výzvu. Caroline zjišťuje, že její pečlivě stanovené plány na perfektní maturitní ples jsou narušené Elenou, takže se obrátí na pomoc k pobavenému Klausovi. Odhodlaní dostat se k Eleně, Damon a Stefan se oba účastní plesu, ale večer se začne vymykat z rukou navzdory jejich snažení. Když se Elena nečekaně začne kolem sebe ohánět, Matt se obrátí k Rebece pro pomoc. Konečně Bonnie učiní děsivý objev a Klaus obdrží zprávu, která může změnit vše.

4x20 - The Originals

Na základě záhadného tipu, že je proti němu v New Orleans plánováno spiknutí, si udělá Klaus menší výlet. Klause zavedou jeho otázky ke shledání s jeho dřívějším chráněncem Marcelem, charismatickým upírem, který naprosto ovládá, jak lidské, tak i všechny nadpřirozené zdejší obyvatele New Orleans. Odhodlán pomoct svému bratrovi najít vykoupení, sleduje Elijah Klause a brzy poté zjistí, že do francouzské čtvrti zamířila i Hayley, která hledá vodítka ke své rodinné historii, ale padne do rukou mocné čarodějnice jménem Sophie. Mezitím v Mystic Falls, Damon a Stefan pokračují v jejich plánu pro Elenu, zatímco Katherine odhaluje vůči Rebece překvapující zranitelnost a žádá ji, aby doručila zprávu.

4x21 - She's Come Undone

Damon a Stefan se pokouší o nový a brutální přístup, aby vyprovokovali Elenu, aby opět zapnula svou lidskost a Caroline je nešťastná, když se její pokus zasáhnout obrátí proti ní. Když Elena přijde na to, jak bratry Salvatory přelstít, zavolají na pomoc nečekaný zdroj. Matt dá Rebece nevyžádanou radu ohledně jejích životní rozhodnutí, a tak se mu na oplátku pokusí pomoct. Caroline má matoucí a nebezpečné střetnutí s Klausem a Katherine pojímá podezření, když ji Bonnie předloží nabídku, ze které by těžily obě.

4x22 - The Walking Dead

Jak se blíží maturita, pokouší se Caroline Elenu rozptýlit tím, že se soustředí na jednoduché úkoly, jako je posílání oznámení, ale Elena se od své nové posedlosti tak lehko zviklat nenechá. Šerifka Forbesová zavolá Damona a Stefana do nemocnice, kde někdo napadá pacienty. Bonnie se stále pokouší přimět Katherine, aby ji pomohla, neboť se odmítá vzdát svého plánu porazit Silase. Když prudká větrná bouře způsobí výpadek proudu v Mystic Falls, neočekávaně se objeví duchové - někteří s dobrými úmysly a někteří prahnoucí po pomstě.

4x23 - Graduation

Na maturitní den, je Mystic Falls ovládnutý duchy, kteří mají v úmyslu vyrovnat staré skóre a naplnit jejich nadpřirozený úděl. Damonův život je po srážce s duchem v nebezpečí, zatímco Matt a Rebekah spojí v bitvě síly proti duchovy, který je odhodlaný najít lék. Jak se všichni shromažďují k předání maturitních vysvědčení a duchové se přibližují, přijde jim na pomoc nepravděpodobný hrdina. Caroline obdrží k maturitě dojemný a nečekaný dárek a Bonniin plán vede k zavření závoje. Elena učiní rozhodnutí ohledně bratrů Salvatorů a čelí epické konfrontaci s Katherine. Nakonec, Stefan odhalí hrůzostrašné vodítko vedoucí k tajemství, které Silase obklopuje.


The Vampire Diaries - Synopsis - Season 3

29. července 2014 v 20:30 | Terez

3x1 - The Birthday

Ráno v den Eleniných 18. narozeniny, Caroline je plně zaměstnána plánováním oslavy, ale Elena je zaměřená jen na hledání jakékoliv vodítka, které by jí pomohlo zjistit, kde Stefan je. Damon také po Stefanovi pátrá, a zároveň se snaží chránit Elenu a bránit ji, aby neudělala nic, co by mohlo připoutat Klausovu pozornost. Mezitím Klaus a Stefan mají plné ruce práce se stopováním vlkodlaka jménem Ray Sutton. Jeremy, nyní pracující v Mystic Grillu spolu s Mattem, se snaží pochopit, proč pořád vidí duchy Vicki a Anny, od té doby, co ho Bonnie pomocí magie přivedla zpět k životu. Alaric dělá, co je v jeho silách, aby ohlídal Elenu a Jeremyho, zatímco se vyrovnává se svým žalem ze smrti Jenny. Caroline a Tyler čelí nové a nečekané výzvě.

3x2 - The Hybrid

Klaus dává svůj plán do pohybu, který mu má zajistit ještě více síly, ale i s neochotnou účastí vlkodlaka Raye Suttona, věci nejdou tak, jak si Klaus představoval. Damon a Alaric zdráhavě souhlasí s Eleninou novou strategii najít Stefana, která přivede Damona do nebezpečného potyčky s nečekaným nepřítelem. Jeremy se obrátí k Mattovi o pomoc, zatímco se snaží porozumět tomu, co od něho duchové chtějí. Netušící, že Caroline potřebuje jeho pomoc, Tyler čelí emocionální konfrontaci se svou matkou.

3x3 - The End of the Affair

Klaus a Stefan přijíždějí do Chicaga, kde se Stefan znovu shledává s upírkou Bex, která o něj už před desetiletím měla velký zájem a ve skutečnosti ho ani nikdy mít nepřestala. Ve flashbacích, v Chicagu v roce 1920, se Stefan ocitá tváří v tvář šokující kapitole z své divoké minulosti. Když Damon dostane tip od nečekaného zdroje, kde by mohl Stefan a Klaus pobývat, i s Elenou vyráží po jejich stopách. Zpět v Mystic Falls má Tyler obavy o Caroline, a tak se obrací na šerifku Forbes o pomoc.

3x4 - Disturbing Behavior

Stále v Chicagu, Klaus využívá Glorii, čarodějku, kterou zná už delší dobu, aby mu pomohla vystopovat chybějící informace, které vysvětí, proč jeho plán nefunguje. Gloriina kouzla odhalí fascinující pohled na pravdu, ale brzy si uvědomí, že potřebuje Stefanovi znalosti k dokončení skládačky. Když se Stefan náhle ocitá v nebezpečí, pomoc přichází od nečekaného spojence. Zpět v Mystic Falls, frustrující nový nepřítele tlačí Damona přes okraj propasti, ale to si Damon nenechá líbit, a jeho následné činy budou mít trvalé následky. Caroline bojuje s vlastními emočními problémy, i když se zároveň snaží pomoci Eleně čelit jejím pocitům. Jeremy učiní krátký, ale znepokojující průlom s jedním z jeho návštěvníků z druhé strany, ale zanechá ho ještě zmatenějším než byl předtím. Konečně Bonnie má zvláštní setkání, které ovlivní každého.

3x5 - The Reckoning

Navzdory všemu, co se stalo, je Caroline rozhodnutá podívat se na Elenu, Bonnie, Matta a Tylera jak si všichni užívají tradiční maturantskou kanadskou noc před začátkem školního roku na Mystic Falls High School. Když se však objeví nezvaní hosté, nebude trvat dlouho a večer nabere smrtící směr. Damon přesvědčí Jeremyho, že by mohl použít jeho nového spojení s druhou stranou, aby našel způsob, jak porazit Klause. A konečně, Klaus prohlubuje své spojení se Stefanem a používá ho pro stále násilnější a nebezpečnější ú­čely.

3x6 - Smells Like Teen Spirit

V první den posledního ročníku Elena, Caroline, Bonnie a Matt se stále vzpamatovávají z nedávných událostí, zatímco Tyler vypadá, že si vše užívá až trochu moc. Damon je otráven novým hostem a všichni jsou překvapeni příchodem nového studenta do Alarickových hodin historie. Matt požádá o pomoc Bonnie, když si uvědomí, že udělal závažnou chybu. Mezitím Stefan, pokračuje ve své posledním Klausově úkolu.

3x7 - Ghost World

Jak se Mystic Falls připravuje na oslavu tradiční Světelné noci (Illumination Night), je město napadeno duchy mrtvých. Po obzvláště násilném setkání s rozlobeným duchem, Damon žádá Bonnie, aby našla důvod za překvapivou mocí duchů. Elena přesvědčí Jeremyho, aby použil jeho propojení s druhou stranou, aby jí pomohl najít nový způsob, jak kontaktovat Stefana, což vede Jeremyho k hrozné volbě. Konečně, Alaric, objeví dlouho skrytý klíč k minulosti.

3x8 - Ordinary People

S Eleninou a Bonniinou pomocí se Alaric snaží rozluštit význam jeho nedávného objevu. Elena a Rebeka, spolu válčí dívčí válku o moc, až nakonec Rebeka odhalí některá z dávných rodinných tajemství a agresivní minulost, kterou sdílí s Klausem a Elijahem. Damon pokouší nový bezohledný přístup, aby se Stefanem učinil průlom a oba jsou překvapeni nepravděpodobným spojencem.

3x9 - Homecoming

Během večeru plesu maturantů, Rebeka se otevírá Eleně a říká jí, proč je tento večer pro ni tak důležitý a zanechává Elenu s protichůdnými pocity. Caroline a Matt jsou šokováni Tylerovým chování v průběhu celého večera. Noc nabere nečekaný obrat, když Klaus dává svůj nejnovější plán do pohybu. Damon, rozhodnut přelstít Klause, vstupuje do nebezpečného partnerství, které vedeo k děsivému zvratu událostí. Kapela My Morning Jacket vystupuje na večírku.

3x10 - The New Deal

Stefan ukryl rakve, které skrývají těla Klausovi rodiny, a tak se Klaus hned uchýlí k násilí, aby přesvědčil Damona a Elenu, že nikdo nebude v bezpečí, dokud nenajde Stefana a nedostane rakve zpět. Tyler těží, jak může, ze svých nových schopností jako hybrid, ale zároveň musí čelit i následkům svých činů. Po děsivém incidentu má Elena a Alaric stále větší obavy o Jeremyho postoj a koneckonců i jeho vlastní bezpečí. Alaric potkává krásnou doktorku Fellovou, kterou velmi zaujme jeho úžasná schopnost se uzdravovat. Zatímco se snaží vyjednat dohodu s Klausem, Elena mu odhalí novinky, které ho skutečně překvapivý.

3x11 - Our Town

Ačkoliv Caroline nemá zrovna náladu oslavovat své osmnácté narozeniny, Elena, Bonnie a Matt ji překvapí malou narozeninovou oslavou na neobvyklém místě. Damon a Stefan se neshodnou na nejlepším způsobu jak zvládnout Klause a lehkomyslný Stefan se rozhodne otestovat svou teorii tím, že vystupňuje věci až do nebezpečného extrému. Bonnie má obavy, když ji Elena řekne o Jeremyho nových plánech. Na shromáždění zakladatelů, Alaric opět narazí na doktorku Fellovou, která se zrovna hádá se svým bývalým přítelem, soudním lékařem. Tyler odmítá splnit Klausův poslední požadavek a je překvapen, když se zdá, že je Klaus s jeho rozhodnutím smířen.

3x12 - The Ties That Bind

Bonnie věří, že její vracející se sny o Klausových rakvích ji řeknou, jak může být zabít. Sny taktéž dovedou Bonnie k opětovnému setkání se svou matkou Abby, kterou Bonnie neviděla už 15 let. Na Abbyině vzdálené farmě, se Bonnie a Elena setkává s Jamiem, mladým mužem, kterého se před roky Aby ujala. Bonnieino náhlé objevení se zastihne Abby nepřipravenou, ale ta dělá co může, aby vysvětlila svou minulost. Tyler se obrátí na nečekaného spojence ve svém tažení za získání jeho vůle zpět. Alaricova nová kamarádka, doktorka Fellová upoutá Damona a Klaus pokračuje ve svém hořkém vyjednávání se Stefanem nad kontrolou jeho rakví, které skýtají jeho členy rodiny.

3x13 - Bringing Out the Dead

Šerifka Forbesová oznámí Alarickovi a Eleně znepokojivé zprávy o zbrani, která byla nedávno použita k vraždě. Ve stupňujícím se tažení bratrů Salvatorů zabít Klause, se Stefan obrátí na Bonnie a Abby, zatímco se Damon uchýlí pro pomoc ke starému známému, aby spustili jejich komplikovaný plán. Soustředěný na svůj vlastní plán, pořádá Klaus podivnou večerní párty, kde odhalí další příběh ze své rodinné násilné minulosti, dokud příchod nečekaného hosta párty neukončí. Mezitím je Caroline nešťastná, když není schopná zabránit blížící se tragédii.

3x14 - Dangerous Liasions

Elena je překvapená, když obdrží pozvánku na oficiální bál, a když Damon a Stefan uslyší, že slavnost pořádá Klaus ve svém nově zrenovovaném sídle, oba trvají, že půjdou s ní. I Caroline a Matt obdrží od nečekaných obdivovatelů pozvánku na ples. Na vytříbené oslavě, se Elena doví o děsivém plánu, který může vést k mnohým úmrtím, a tak se musí rozhodnout, komu s touto novou informací může věřit. Caroline objeví Klausovu stránku, kterou by nikdo nečekal, že má. Nakonec, po večeru plného násilí a zmařených nadějí, Damon objeví novou cestu, jak se s tím vypořádat.

3x15 - All My Children

Poté, co Elena začne své ráno překvapivý zjištěním o Damonově poslední nerozvážnosti, je frustrovaná při hledání někoho ze svých přátel, který by s ní souhlasil ohledně toho, jak by měli reagovat na boj o moc mezi sourozenci Původní rodiny. Zase si osud vezme do parády i čarodějky Benntové, Bonnie a Abby se tak ocitají součástí rituálu, aby utišily duchy přírody. Když Elijah postaví Stefana a Damona před nebezpečné ultimátum, které vystavuje Elenu nebezpečí, obrátí se na Alarica a Meredith o pomoc s plánem, který je vede k děsivé volbě.

3x16 - 1912

Vraždy v současném Mystic Falls připomenou Damonovi podobné vraždící řádění před stoletím. Ve flashbacích do roku 1912, Damon vzpomíná na krásnou upírku, Sage, která mu ukázala nový způsob jeho existence. Šerifka Forbesová varuje Damona, aby se nepletl do jejího vyšetřování, ale Damon je přesvědčený, že jde šerifka po špatném podezřelém. Elena a Matt se uchýlí k vloupání, aby dokázali, že je doktorka Fellová vražedkyně. Z důvodu známých jen jí, se Rebekah začne zajímat o umístění nejstarší městské památky. Nakonec Elena dojde k novému porozumění její životní cesty, která jí zavedla tam kde je a Damon se svěří se svou emocionální zpovědí Stefanovi.

3x17 - Break On Through

Století po jejich prvním setkání, se Damon a Sage opět scházejí na slavnostním ceremoniálu na znovuotevření mostu Wickery Bridge. Damon je překvapen důvodem, proč se Sage vrátila, a potěšen, když navrhne neobvyklou metodu, aby mu pomohla zjistit, co Rebeka chystá. Abby má potíže se přizpůsobit své nové realitě, i přes Bonnieinu a Carolininu snahu pomoct. Když Damon informuje Elenu i Stefanově nejnovějšími úsilí, žádá Elena Stefana, aby jí pomohl zachránit přítele v nebezpečí, v naději, že to pomůže vrátit Stefana ještě blíž k jeho lidství. Nakonec, když Damon objeví novou tajnou zbraň, zasvětí Stefana do posledních novinek.

3x18 - The Murder of One

Damon a Stefan se zaměří na nový projekt, který je přivede blíž ke zničení Klause a rychle k plánu přiberou i Elenu, Caroline a Matta. Po tom, co Klaus ohrožuje někoho Bonnie blízkého, nemá jinou možnost, než pracovat na kouzle, které Klaus potřebuje. Mezitím Klaus a Rebekah naleznou perfektní stimul k přesvědčení Finna, aby s nimi spolupracoval, ale Rebekah má větší zájem o svůj vlastní nemilosrdný plán, jak se pomstít Damonovi. Stefanův emocionální zmatek ho dovede k nebezpečnému střetu s Klausem a později, k srdceryvné chvíli s Elenou.

3x19 - Heart Of Darkness

Elena a Damon spolu vyrazí zkontrolovat, zda je Jeremy v Denveru v bezpečí a zjistit, jestli by jim jeho jedinečné schopnosti nepomohly odhalit informace, které potřebují vědět, o starověké upíří linií. Netrvá dlouho a dovědí se, že se Jeremy potlouká se špatnou bandou. Stefan a Klaus se vydávají až do brutálních extrémů při pátrání po chybějící zbrani. Caroline je nadšená, když se Tyler vrací do města, ale Tyler začne mít brzy podezření, že se něco mezi Caroline a Klausem děje. Matt má plné ruce práce, když se snaží zaměstnat Rebeccu organizováním nadcházejícího tématického plesu s motivem z dvacátých let.

3x20 - Do Not Go Gentle

Alaric najde nečekaného spojence, který ho vede po jeho nové, nebezpečné cestě, zatímco Damon a Meredith se snaží přijít na to, jaký by měl jejich další krok být. Na školní tématický ples ala 1920, pozve Bonnie jako svůj doprovod Jamieho a na Carolinin návrh požádá Elena Stefana, aby jí na ples doprovodil. Caroline je příjemně překvapena, když se na plese objeví i Tyler, odhodlaný ji učarovat, ale Klaus dělá co může, aby se mezi ně vetřel. Tanec nabere smrtelný obrat, když si Damon a Stefan uvědomí, že potřebují Mattovu, Jeremyho a obzvláště Bonninu pomoc odčinit kouzlo, které by mohlo mít pro všechny smrtící následky.

3x21 - Before Sunset

Klaus dál jedná podle svého záměru opustit s Elenou město, ale setká se s odporem od překvapivého nového nepřítele. Bonnie přivolá Abby, aby jí pomohla s obtížným kouzlem. Když se události vymknou kontrole, Elena musí ochránit Caroline a Damon a Stefan získat Tylerovu pomoc. Mezitím Bonnie a Jeremy podstoupí děsivé riziko, aby se ujistili, že bude její kouzlo efektivní. Damon a Stefan mají překvapivě upřímný rozhovor o budoucnosti.

3x22 - The Departed

Odhodlán ochránit svou sestru, učiní Jeremy rozhodnutí, které změní naprosto vše. V drsné realitě její současné situace, Elena touží po jednodušších časech, když byli její rodiče a teta Jena stále na živu a její největší starostí byl její vztah s Mattem. Stefan a Damon spolu kvůli úkolu opouštějí Mystic Falls, ale brzy se rozdělí, když Elena jednoho z nich potřebuje. Caroline a Tyler jsou nuceni učinit život měnící rozhodnutí. A nakonec Bonnie uzavře tajnou dohodu, která má srdcervoucí následky.

The Vampire Diaries - Synopsis - Season 2

29. července 2014 v 20:10 | Terez

2x1 - The Return

Matt, Tyler a Caroline měli autonehodu. Jeremy zatím vypil Anninu krev a spolykal prášky. Damon věří, že políbil Elenu, i když to ve skutečnosti byla Katherin, která připravila Johna o prsten a zanechala s bodnou ránou v břiše. Elena se zatím vrací domů a nachází na zemi Johna a tak volá pohotovost. Než však zjistí, kdo Johna napadl, Katherin zmizí. Elena běží za Jeremym, který se probírá, a tak volá Stefanovi, aby zjistil, zda je v pořádku. Stefan řekne, že Jeremy si nevzal tolik prášků, aby ho zabily a tak ho Annina krev uzdravila. Elena se vydává za Caroline do nemocnice, kde narazí na Bonnie a Damona, který se nabídne, že dá Caroline svou krev, aby se uzdravila. Chce si s Elenou promluvit o tom polibku, ale ta o ničem neví, když ani netuší, že mluvila s Jennou, dojde Damonovi, že se Katherin vrátila. Ta mezitím vkráčí do Elenina domu, kde čeká Stefan, který ji však pozná. Do města na pohřeb přijíždí i černá ovce rodiny, strýc Mason Lockwood. Elena jde se Stefanem za Johnem zjistit, co Katherin chce, ale ten nic neřekne, a tak mu Stefan doporučí odjet z města.

2x2 - Brave New World

Elena je na Damona naštvaná po té, co se ji pokusil políbit a pak proměnit Jeremyho v upíra a Caroline po návštěvě Katherin s Damonovou krví v oběhu umírá. Probouzí se uprostřed noci s podivným hladem, neodolatelnou touhou po krvi, a tak nepozorovaně jednu transfuzi ukradne a ochutná. V Mystic Falls zatím Elena a Bonnie organizují karneval, a Stefan zasvěcuje Jeremyho do světa upírů. Damon pátrá po tajemství rodiny Lockwoodových, zatímco mu je nabídnuto řízení Rady. Taylor se přiznává Masonovi, že má občas nevysvětlitelné výbuchy vzteku a pak okno, což slyší i Damon. Caroline si začíná uvědomovat, že s ní není něco v pořádku, a když se jí začnou objevovat špičáky, kousne místní sestřičku, donutí ji zapomenout a po setmění opouští nemocnici a vydává se za Mattem na karneval. Mason mezitím v sídle hledá dědictví po své matce, měsíční kámen a Jeremy má roztržku s Damonem.

2x3 - Bad Moon Rising

Elena, Stefan a Damon se vyptávají Alaricka na Isabelin výzkum na univerzitě Duke, který se kromě upírů zabýval i vlkodlaky. Taylor sleduje Masona do podzemního sklepení zřícenin starého Lockwoodského sídla. Zatímco se Damon s Elenou a Alarickem vydávají na Duke, zůstává Stefan s Caroline, která se snaží smířit se svým novým životem upíra. Každodenní trápení jí usnadní Bonnie, když pro ni vyrobí podobný prsten, který ji umožní vycházet na slunce. Isabeliným výzkumem je provádí její bývalá asistentka Vanessa, ale v dalším okamžiku se objeví ve dveřích s kuší, ze které vystřelí na Elenu, ale Damon jí pohotově poslouží jako štít. Damon se snaží napravit zničený vztah s Elenou, ale ta už mu nedáví velkou naději. Když Vanesse řeknou pravdu, kdo skutečně jsou, a co se stalo Isabel, řekne jim o původu vlkodlaků a jejich smrtících kousnutí pro upíry. Stefan zatím učí Caroline lovit, která se chce zoufale dostat na Tylerovu party za Mattem.

2x4 - Memory Lane

Stefan má podivný sen o Katherin, plese a Damonovi s Elenou. Když se probere, leží v klidu doma v posteli se svou drahou polovičkou, do chvíle než si uvědomí, že se jedná o Katherin, která se mu lehce dostala do hlavy. Stefan se snaží odhalit její pravý důvod, proč se vrátila do Mystic Falls, ale Katherin trvá na tom, že jí jde pouze o Stefana. Tylor chce od Masona vědět, jak se proměnil ve vlka, ale ten s ním o tom nechce mluvit. Katherin se Stefanovi zmíní o vlkodlacích, tedy o Lockwoodových, kteří stáli za vyhlazení upírů ve městě v roce 1864. Stefan se přizná, že mu na Katherin pořád zaleží, ale jen proto, aby ji mohl oslabit sporýšem a zamknout ve sklepě. Katherin mu tedy poví o dohodě, kterou s Lockwoodem uzavřela, aby unikla, a co se skutečně stalo onehdy na plese. To že se do ni Stefan zamiloval mnohem dřív, než použila nátlak. Jenna pořádá grilování pro Masona, čehož využijí Alarick s Damonem, který doslova srší narážkami na vlky a psy, aby ověřili svou vlkodlačí teorii. Elena zatím tráví čas s Caroline, která se snaží ukázat na slabá místa v jejím vztahu se Stefanem.

2x5 - Kill Or Be Killed

Mason vypráví Tylerovi, jak nechtěně v sebeobraně zabil svého kámoše, a tak spustil své prokletí, takže se pokaždé během úplňku mění ve vlka. Elena a Stefan se potají scházejí, zatímco na věřejnosti to kvůli Katherine vypadá, jako že se rozešli. Mystic Falls otevírá svůj nový veřejný park, a tak každý přikládá ruku k dílu. Stefan se snaží udobřit s Masonem, ale ten nemá zájem. Jeremy se snaží spřátelit s Tylerem a ten ho spolu s dalšíma dvěma holkama pozve k sobě. Mason řekne šerifce, že Damon a Stefan jsou upíři, ale aby mu uvěřila, přidá do pití sporýš. Caroline si stěžuje na svůj vztah s mámou, ale zároveň se snaží vyzvídat jak je na tom Elena se Stefanem. Tyler uvidí Jeremyho kresby o vlcích, a tak mu dojde, že něco ví. Když se Damon napije sporýše, shodnou se se Stefanem, že Mason musí být zastaven a tak ho sledují do lesa.

2x6 - Plan B

Navzdory Elenině snaze držet Jeremyho v bezpečí, nabídne Jeremy Damonovi a Alerickovi pomoc vyřešit situaci s Katherin jednou pro vždy. Caroline sdílí několik vzácných okamžiků se svou matkou a Bonnie náhodou objeví nové informace o Masonovi, se kterými se svěří Stefanovi, a které dovedou Damona vzít věci do svých rukou.

2x7 - Masquerade

Stefan a Damon se rozhodnou uskutečnit nový plán, jak se vypořádat s Katherine na Lockwoodském maškarním bále. Katherin volá své staré známé, Lucy, aby ji na bál doprovodila. Bonnie, Jeremy and Alaric dělají vše proto, aby pomohli Stefanovi a Damonovi, ale Katherin má nečekaný plán, který nikdo nomohl předvídat. Věci změní směr, když si Matt začne dobírat Tylera.

2x8 - Rose

Stefan and Damon vyjíždějí, aby zachránili unesenou Elenu, která se dovídá nové informace o upírech a událostech v dávné minulosti. Jeremy pomáhá Bonnie po té, co omdlí, když provede těžké a namáhavé kouzlo a Caroline se snaží, aby Tylerovi co nejvíce usnadnila jeho proměnu.

2x9 - Katerina

Elena se staví do nebezpečné pozice, když sama hledá pravdu o Katherinině minulosti, a co na ni může čekat v její budoucnosti. Protože ví, že by Stefan nikdy nesouhlasil s jejím plánem, zaváže Caroline mlčením. Damon využívá svého nového důvěrníka, aby mu pomohl objevit skutečný účel a moc měsíčního kamene. Jeremy a Bonnie potkávají Luka (guest star Bryton James), nového studenta s nečekanou rodinnou historií.

2x10 - The Sacrifice

Elena se rozhodne vzít věci do svých rukou a nabídne Rose lákavou nabídku výměnou za její pomoc. Když však věci naberou nečekaný zvrat, požádá Rose Damona o pomoc s plánem, který už Elena dala do pohybu. Jeremyho nerozvážný pokus pomoct Bonnie získat měsíční kámen ho staví do život ohrožující pozice a Stefan je tak nucen vystavit se sám nebezpečí. Bonnie a Luka utvářejí bližší spojení. Tyler ukazuje Caroline Lockwoodský sklep, kde Caroline učiní objev, který oběma nažene strach.

2x11 - By the Light of the Moon

Jak se úplněk blíží, Caroline pomahá Tylerovi připravit se na trasformaci, které je neschopen zabránit. Zatímco Stefan a Katherin spolu hrají hry mysli, Damon a Alaric jsou podezřívaví, když se cizinka Jules objeví v Mystic Falls, hledající svého pohřešovaného přítele Masona. Elena je frustrovaná, mezitím co po celou dobu jsou Jeremy a její přátelé pryč, aby ji udrželi v bezpečí. Bonnie a Luka spolu pracují na kouzlu, zatímco mají mezi sebou stále tajemství. Nakonec se nečekaně objeví Elijah s nabídkou, která by mohla změnit vše.

2x12 - The Descent

Stefan a Alaric se snaží najít Isobel, aby se jí zeptali na Klause, ale bezúspěšně. Elena a Rose spolu mají upřímný rozhovor o jejích citech k oběma bratrům. Damon se snaží zlomit vlkodlačí kletbu a zachránit Rose, zatímco umírá bolestivou smrtí a ohrožuje všechny ve městě. Na povrch vyplavou některé nové informace o Jules, které ostatním naženou strach. Caroline si není jistá svými city k Tylerovi, a chce, aby spolu na nějako dobu zůstali jen dobrými přáteli. Vše se změní, když někdo zemře.

2x13 - Daddy Issues

Johnathan Gilbert se vrací do Mystic Falls k nemilému překvapení Eleny, Jenny a Damona. Caroline poví Stefanovi o rozhovoru s Tylerem, a tak se Stefan snaží, jak může, aby se dostal k zmatenému a emočně nestálému Tylerovi. Jeremy utěšuje Bonnie po znepokojující konverzaci s Jonasem. Když si Jules vezme rukojmí, situace se rychle vystupňuje v násilnou konfrontaci.

2x14 - Crying Wolf

Stefan a Elena se vydávají na cestu na, jak doufají, romantický víkend v Gilbertovském rodiném domě u jezera, avšak netuší, že nejsou sami a někdo je ze stínu sleduje. Jenna si začíná dělat starosti, že k ní Alaric není úplně upřímný. Jules vysvětluje Tylerovi důležitost kletby Slunce a Měsíce, ale záměrně vynechává podstatný detail. Damon si zajde do Historical Society na čaj, aby si mohl promluvit s Elijahem, ale ten mu nehodlá vyzradit žádné tajemství. S Carolineinou a Jeremyho pomocí, Bonnie použije falešné opatření, aby zjistila od Luky novou šokující informaci. Nakonec Tyler nabídne Mattovi nějaké rady ohledně jeho vztahu.

2x15 - The Dinner Party

Stefan vypráví Eleně o temných časech ze své minulosti a o nečekané osobě, jejíž vliv změnil vše. Po té, co Luka poví pravdu, Jonas se snaží vyjasnit svoje pocity Bonnie a Jeremymu. Damon se snaží přistihnot Elijaha nepřipraveného, a tak uspořádá večerní párty pro něj, Jennu, Alaricka a Andie, ale informace v poslední chvíli uvrhne Damonův plán v chaos.

2x16 - The House Quest

Katherininy hry jdou už všem na nervy, ale Damon, Stefan a Elena si uvědomují, že její znalosti historie Mystic Falls jim můžou pomoci zůstat naživu. Caroline frustrovaná jejím vztahem s Mattem najde nový způsob jak získat jeho pozornost. Alarick učiní překvapivé vyznání Jenně a Katherin učiní jiný druh doznání Damonovi. Stefan a Bonnie se snaží přesvědčit Jonase a Luku, že můžou všichni spolupracovat dohromady, ale nedostatek Jonmasovi důvěry vede k násilné a výbušné konfrontaci.

2x17 - Know Thy Enemy

Elena a Alaric jsou oba naštvaní na Johna, když Isobelin nečekaný návrtat nechá Jennu zničenou. Bonnie pracuje s Damonem a Jeremym na hledání kouzla, které Bonnie potřebuje k využítí moci jejich předků. Caroline se zlomeným srdcem neví, co si má s Mattem počít. Stefan a Damon si uvědomí, že mají novou tajnou zbraň.

2x18 - The Last Dance

Zatímco se střední připravuje na "Decade Dance 1960," Elena začne dostávat znepokojující zprávy od Klause prostřednictvím neobvyklého zdroje. Bonnie se snaží znovu uklidnit Jeremyho, že je na pomoc Eleně dost silná, ale starostlivý Jeremy žádá Stefana o radu. Caroline přemluví Matta, aby ji vzal na tanec. Poněvadž očekávají, že se Klaus na tancovačce ukáže, Damon se taktéž účastní jako doprovod, ale Klaus, momentálně v těle Alarica hraje složitou hru, která je drží na hraně. Konečně, Damon přichází s novým akčním plánem, který šokuje a rozruší všechny.

2x19 - Klaus

Stefan a Damon jsou vzteky bez sebe, když zjistí, že Elena jim oběma vzdoruje, aby uzavřela nové spojenectví a převzala kontrolu nad plánem jak přechytračit Klause. Nesouhlas s tím, jak Elenu ochránit vede k růstu napětí mezi bratry Salvatory. Mezitím, Stefan má plné ruce práce jak snaží udržet zmatenou a vyděšenou Jennu v bezpečí. Flashback nás zavede do roku 1491 a ukáže, Katherinino představení Eliahovi a Klausouvi spolu s původem kletby měsíčního kamene. Elena se dozví nové šokující informace o motivech Klause.

2x20 - The Last Day

Damon je ochoten zajít až do krajností, aby zabránil Eleně stát se obětí v Klausově plánu zlomit kletbu. Damonova akce ho postaví do velkého rozporu se Stefanem a napětí, které začalo mezi bratry vřít kvůli jejich rozdílným názorům na to, jak pomoci zachránit Elenin život se vystupňuje do konfliktu. Tyler se vrací do Mystic Falls, když obdrží znepokojující telefonát. S úplňkem, který značí příchod rituálu, Stefan a Elena stráví romantický den spolu - se strachem, že to může být jejich poslední.

2x21 - The Sun Also Rises

S nadcházejícím blížícím se úplňkem, se Elena snaží připravit na vše, co pro ni Klaus naplánoval a Tyler čelí své druhé proměně. Děsivé události se rychle vymknou kontrole, a to navzdory nečekanému projevu hrdinství. Nakonec Damon přizná Stefanovi pravdu a strašlivém novém vývoji událostí, kterému musí čelit…

2x22 - As I Lay Dying

Zatímco Mystic Falls se připravuje na náměstí na promítání "Gone with The Wind", Damonovi vzpomínky na Katherine z roku 1864 se míchají s realitou a Elenou v současnosti. Stefan platí strašlivou cenu za svůj pokusu předejít tragédii, a šerifka Forbesová učiní smrtelný omyl, když se snaží zajistit všem bezpečí. Víc než jeden život visí na vlásku, když následky obětního rituální vyústí v děsivý závěr.


The Vampire Diaries - Season 5

29. července 2014 v 19:00

5x01 I Know What You Did Last Summer

Online | Download

5x02 True Lies

Online | Download

5x03 Original Sin

Online | Download

5x04 For Whom the Bell Tolls

Online | Download

5x05 Monster's Ball

Online | Download

5x06 Handle with Care

Online | Download

5x07 Death and the Maiden

Online | Download

5x08 Dead Man on Campus

Online | Download

5x09 The Cell

Online | Download

5x10 Fifty Shades of Grayson

Online | Download

5x11 - 500 Years of Solitude

Online | Download

5x12 The Devil Inside

Online | Download

5x13 Total Eclipse of the Heart

Online | Download

5x14 No Exit

Online | Download

5x15 Gone Girl

Online | Download

5x16 While You Were Sleeping

Online | Download

5x17 Rescue Me

Online | Download

5x18 Resident Evil

Online | Download

5x19 Man On Fire

Online | Download

5x20 What Lies Beneath

Online | Download

5x21 Promised Land

Online | Download

5x22 Home

Online | Download

The Vampire Diaries - Season 4

29. července 2014 v 18:58

4x01 Growing Pains

Online | Download | Download cz dab

4x02 Memorial

Online | Download | Download cz dab

4x03 The Rager

Online | Download | Download cz dab

4x04 The Five

Online | Download | Download cz dab

4x05 The Killer

Online | Download | Download cz dab

4x06 We All Go a Little Mad Sometimes

Online | Download | Download cz dab

4x07 My Brother's Keeper

Online | Download | Download cz dab

4x08 We'll Always Have Bourbon Street

Online | Download | Download cz dab

4x09 O Come, All Ye Faithful

Online | Download | Download cz dab

4x10 After School Special

Online | Download | Download cz dab

4x11 Catch Me If You Can

Online | Download | Download cz dab

4x12 A View To A Kill

Online | Download | Download cz dab

4x13 Into The Wild

Online | Download | Download cz dab

4x14 Down the Rabbit Hole

Online | Download | Download cz dab

4x15 Stand by Me

Online | Download | Download cz dab

4x16 Bring It On

Online | Download | Download cz dab

4x17 Because The Night

Online | Download | Download cz dab

4x18 American Gothic

Online | Download | Download cz dab

4x19 Pictures of You

Online | Download | Download cz dab

4x20 The Originals

Online | Download | Download cz dab

4x21 She's Come Undone

Online | Download | Download cz dab

4x22 The Walking Dead

Online | Download | Download cz dab

4x23 Graduation

Online | Download | Download cz dab

The Vampire Diaries - Season 3

29. července 2014 v 18:31

3x01 The Birthday

Online | Download

3x02 The Hybrid

Online | Download

3x03 The End Of The Affair

Online | Download

3x04 Disturbing Behavior

Online | Download

3x05 The Reckoning

Online | Download

3x06 Smells Like Teen Spirit

Online | Download

3x07 Ghost World

Online | Download

3x08 Ordinary People

Online | Download

3x09 Homecoming

Online | Download

3x10 The New Deal

Online | Download

3x11 Our Town

Online | Download

3x12 The Ties That Bind

Online | Download

3x13 Bringing Out The Dead

Online | Download

3x14 Dangerous Liaisons

Online | Download

3x15 All My Children

Online | Download

3x16 "1912"

Online | Download

3x17 Break On Through

Online | Download

3x18 The Murder of One

Online | Download

3x19 Heart of Darkness

Online | Download

3x20 Do Not Go Gentle

Online | Download

3x21 Before Sunset

Online | Download

3x22 The Departed

Online | Download

The Vampire Diaries - Synopsis - Season 1

29. července 2014 v 18:29 | Terez

1x1 - Pilot

Mladý pár se vrací se domů, když jsou za podivných okolností po cestě zavražděni. Středoškolačka Elena, žije se svým bratrem Jeremym, který má problémy s drogami, u tety Jenny v Mystic Falls, protože jim nedávno zemřeli oba rodiče při autonehodě, ze které ona náhodou vyvázla nezraněná. Naštěstí má nejlepší kamarádku s "věšteckými" schopnostmi Bonnie, která ji předpoví, že se vše k dobrému obratí. Do školy přichází nový záhadný student Stefan, který se hned první den školy s Elenou seznámí. Když jde Elena navštívit své rodiče na hřbitově a poklidně si zapsat události dne do svého deníku, obklopí ji znenadání mlha a ze stromu ji sleduje velký černý havran. Když se snaží utéct, zraní se a narazí na Stefana, který hned v zápětí při pohledu na krev musí zmizet. Stefan donese Eleně její deník, který nechala na hřbitově a zmíní se, že i on sám si píše, a tak ho Elena vezme s sebou do baru, kde je spolu vidí její bývalý přítel Matt, který se ještě přes jejich rozchod nepřenesl. Stefan teď žije u svého strýce, ale ve skutečnosti synovce Zacha, neboť je přes sto let starý upír a vrátil se jen z jediného důvodu - kvůli Eleně, která vypadá úplně stejně jako Katherine, kterou znal v roce 1864.

1x2 - Night of the Comet

Jena má schůzku s Jeremiovým třídním učitelem Tannerem a Jeremy jde mezitím navštívit Viki do nemocnice. Matt vypráví Eleně, co Viki říkala, že ji kouslo. Byl to upír. Stefan to slyší, a tak se za ní vydává do nemocnice. Profesor Tanner informuje Jenu o Jeremyových zameškaných hodinách a o tom, že je pravděpodobně pod vlivem drog. Stefan použije na Viki svou schopnost přesvědčování, aby si myslela že ji napadlo zvíře, ale v nemocnici ho zahlídne Matt. Kamarádky přesvědčují Elenu, aby se nebála být šťastná, a tak se vydává domů za Stephanem, ale místo toho narazí na Damona, který ji poví o Katherin. Když se doma objeví Stefan, je naštvaný, a tak Elena odejde. Jena se Jeremymu snaží domluvit, ale ten nic nebere vážně.

1x3- Friday Night Bites

Caroline se probouzí vedle Damona s kousancem na krku, chce utéct, ale Damon ji zastaví. Bonnie kvůli svému vidění radí Eleně, aby se Stefanem na nic nespěchala. Vicki zve Jeremyho na koncert, ale ten je pořád naštvaný, a tak odmítne. Elena pozve Stefana a Bonnie k sobě na večeři, aby se lépe poznali. Caroline s Damonem přijíždí na trénink roztleskávaček a Elena si uvědomí, že už ji roztleskávání nebaví tolik, co dřív a tak raději skončí. Stefan zvažuje přidat se k fotbalovému týmu, i když z toho Matt ani Tyler nejsou nadšení, a tak se mu to Tayler rozhodne co nejvíc znepříjemnit. Bonnie si během večeře, na které se znenadání objeví Damon s Caroline, Stefana oblíbí. I když se to Stefanovi nelíbí, pozve Elena Damona dovnitř. Mezi Tylerem a Jeremym to začíná silně skřípat, až to vyvrcholí ke skoro bitce, kvůli čemuž se Matt naštve na Viki, která to zapříčinila.

1x4 - Family Ties

Vztah mezi Damonem a Stefanem nabývá na intenzitě. Elena chystá rodinné šperky na zakladatelskou oslavu, ale když přijde Stefan, jdou k ní do pokoje. Stefan má však problémy s ovládnutím, a tak se rozhodnou zpomalit a Elena ho pozve na oslavu. Caroline se chystá na oslavu, ale kvůli matce tam Damona vzít nechce, ale Damon jí přiměje změnit názor. Viki je naštvaná na Tylera, syna starosty Lockwooda, protože se k ní chová jako k póvlu, a tak, aby si ji Tyler naklonil, pozve ji na oslavu. Caroline si povídá s Bonnie a řekne ji Damonovu verzi příběhu. Damon má roztržku se Zachem, ale naštěstí včas přijde Stefan. Zach mu řekne, že po celou dobu pěstuje sporýše, který by Damona oslabil. Tyler jde k Eleně pro šperky, ale za chvíli volá paní starostová, protože ve sbírce chybí kapesní hodinky.

1x5 - You're Undead To Me

Stefan drží Damona ve sklepení, odkud ho chce posléze převést do rodinné hrobky. Elena se v koupelně potká s Vicki. Stefan se vrací do školy a Caroline ke svému životu, i když má v paměti určité mezery, zatímco Bonnie se neúspěšně snaží pomocí myšlenky zapálit svíčku. Stefan chce Eleně vše vysvětlit, a tak si dají schůzku v jednom baru, ale Stefan se kvůli Damonovi opozdí. Elena je naštvaná, že je Stefan tak tajnůstkářský, když ho najednou pozná místní stařík, který tvrdí, že Stefan vůbec nezestárl. Jeremy pustí Stefana do domu, aby mohl Elenu překvapit svými kulinářskými schopnostmi, a ten ji začne vyprávět o svém životě a Katherine. Během připravování večeře se Elena řízne a v odraze zahlédne Stefanovu pravou tvář. Damon volá Caroline o pomoc.

1x6 - Lost Girls

Elena jede za Stefanem domů a ptá se ho, co je zač, a tak ji řekne pravdu. Elena chce odejít, ale Stefan ji to chce vysvětlit, ale vyděšená Elena jede domů. Damon po té, co vysál všechny u starého hřbitova, pálí důkazy a volá Stefanovi, aby mu vrátil jeho prsten. Všimne si, že Vicki je pořád na živu, a tak ji vezme do rodinného sídla. Elena se rozhodne dát Stefanovi šanci, aby ji vše vysvětlil. Šerifka s Loganem vymýšlejí krycí historku pro upíry a mezitím ji Logan informuje o hodinkách, které u Gilbertových získal. Damon se rozhodne nechat Vicki napít se z jeho krve. Stefan vezme Elenu na místo, kde kdysi žil a řekne ji celou pravdu o Katherine a o jeho dřívějším vztahu s Damonem.

1x7 - Haunted

Vicki nedokáže kontrolovat svůj hlad a napadne Taylora, naštěstí včas zasáhnou Damon se Stefanem. Zatímco Stefan se snaží Vicki naučit co je špatné, ale Damon to bere jako další hru. Elena jde za Stefanem a narazí na Damona. Babička vypraví a zároveň učí Bonnie o jejich rodinném dědictví. Lockwoodovi jsou znepokojeni Loganovým zmizením i s hodinkami, ale zatím co se dohadují, je Damon poslouchá. Caroline donese Bonnie Halloweenský kostým čarodějnice a věnuje ji i Damonův náhrdelník. Zatímco jde Stefan sehnat víc krve, Vicki Eleně kvůli Jeremymu vyhrožuje. Damon chce vzít Vicki ven, ale ta jim uteče a vrátí se domů za Mattem.

1x8 - 162 Candles

Stefan slaví své 162. narozeniny, a tak se ve městě objeví Lexi, jeho nejstarší a nejlepší kamarádka. Matt, Elena, Stefan i Jeremy jsou vyslýcháni na stanici ohledně Vickina zmizení. Elena požádá Stefana, aby se od ní držel dál. Damon dráždí Lexi, která je však mnohem starší a i silnější než on. Babička u Bonnie uvidí náhrdelník, který patřil Emily, jedné z jejich předků. Elena i Jena jsou překvapené Jeremyho náhlým zájmem o školu. Damon donese šerifce krabici se sporýšem a ta ho zasvětí do situace ve městě s upíry. Bonnie chce Eleně zvednout náladu, a tak ji řekne, že je čarodějka a ukáže ji, co dokáže. Damon využívá Caroline, aby uspořádal večírek pro Stefana. Eleně otevře Lexi v ručníku, která je zaskočena Eleninou podobou s Katherin.

1x9 - History Repeating

Bonnie má sny, ve kterých ji pronásleduje duch Emily a pořád ji táhne ke starému kostelu. Do města přichází nový učitel dějepisu Alarick "Rick" Saltzman. Damon se snaží Stefanovi omluvit a tak slíbí, že se týden nebude krmit na lidech. Rick dá Jeremimu možnost vylepšit známku napsáním eseje o čemkoliv z historie města. Caroline je naštvaná na Matta, že zmizel po tom co spolu strávili noc. Stefan se rozhodl skončit se školou a vyhýbat se Eleně, která je naštvaná. Damon vyhrožuje Bonnie, aby mu vrátila jeho náhrdelník. Bonnie se rozhodne přívěšku zbavit, a tak ho zahodí doprostřed pole. Elena řekne Stefanovi, který Emily znal, o náhrdelníku. Byla to Katherinina služebná a mocná čarodějka. Stefan se snaží z Damona dostat důvod, proč se vrátil a proč chce Emiliin náhrdelník. Caroline najde přívěšek v Boninině tašce, a tak se pohádají. Když se usmíří, rozhodnou se uspořádat seanci. Jenna se seznamuje s Rickem.

1x10 - The Turning Point

Logan se objeví před Jenninými dveřmi a chce pozvat dovnitř, ale ta ho pošle pryč. Když odchází, zastaví se kolem běžkyně, která ho poznává ze správ, ale Logan ji zakousne. Jeremy si čte deníky Jonathana Gilberta z roku 1800, které ho inspirují k návratu ke kreslení nadpřirozených bytostí. Damon se Stefanem se chystají na odchod, když za Damonem přijde šerifka a řekne mu o dalším útoku. Když to slyší Stefan, myslí si, že to byl Damon, ale nakonec se shodnou, že jde o dalšího upíra. Stefan jde za Elenou, aby ji varoval. Caroline pomáhá Damonovi s hledáním upíra pomocí kompasu, který ho dovede za Loganem, který chce zodpovědět několik otázek - kdo ho proměnil a jak můžou bratři chodit v dením slunci. Jeremy se snaží usmířit s Tylerem, který ale nemá zájem. Stefan potká Logana, a tak varuje Elenu, aby odvedla Jennu pryč.

1x11 - Bloodlines

Elena u Stefana vidí fotku Katherin, a když odjíždí, má autonehodu a blíží se k ní záhadný upír, když v tom ji přijde zachránit Damon. Místo aby ji odvezl domů, vezme ji s sebou na výlet do městečka poblíž Atlanty. Dovídáme se skutečný důvod Alarickova příjezdu do Mystic Falls, kde hledá upíry. Stefan volá Eleně, ale ta s ním nechce mluvit. Jeremy se rozhodl psát esej o Mystic Falls za občanské války a jako inspiraci použije deník svého předka z 19. století. Stefan jde za Bonnie, aby mu pomohla najít Elenu, ale Bonnie zjistí, že nemůže ovládat své schopnosti, a tak jde pro pomoc za svou babičkou, které řekne, co se stalo u starého kostela. Damon se v baru setkává se svou starou známou Bree, čarodějnicí, aby mu řekla, jak se dostat do Katherininy hrobky. Jeremy během průzkumu narazí na Annu, která mu začne pomáhat s historií místních legend o upírech.

1x12 - Unpleasantville

Elena se usmířila se Stefanem, který ji řekl, že je adoptovaná a Alarick v baru narazil na Damona, který mu zabil ženu. Stefan slíbí Damonovi, že mu pomůže otevřít hrobku. Alarick požádá Jeremyho, zda by mu nepůjčil deník Jonathana Gilberta a Jeremy souhlasí. Matt hledá brigádu, a tak mu Ben, který je barmanem v Mystic Grill nabídne práci. Eleně volá záhadný upír, který ji vyděsí, a tak jede pro pomoc ke Stefanovi, který jí dá Gilbertovi hodinky, které dokáží upíry odhalit. Anna jde za Jeremym, aby ho někam pozvala, ale ten nemá zájem. Elena chce, aby ji Jenna řekla pravdu o jejich biologických rodičích, a tak se dozví jméno své matky, Isabelle. Elenu napadne upír přímo u nich doma, naštěstí se tam včas objeví Stefan. Protože byl upír pozvaný, rozhodnou se Stefan s Damonem se o něj postarat přímo na školním večírku.

1x13 - Children of the Damned

Anna udělala z Bena upíra, aby ji pomohl dostat se do hrobky. Elena se rozhodla pomoct Stephanovi podvést Damona. Elena slíbí, že se podívá po deníku, ve kterém by měla být poloha Emiliny knihy kouzel. Elena doma prochází staré věci, ale Jeremy jim řekne, že deník zapůjčil Alarickovi, a tak ho jde Stefan navštívit. Anna deník ukradne, ale Alarick napadne Stefana a slíbí mu, že mu neublíží. Rick mu řekne o své ženě a Damonovi, ale Stefan ho před ním varuje. V 18. století, když se oba bratři scházeli s Katherin, začali být lidé z města podezíraví a nakonec je i jejich otec Giuseppe zasvětí do jejich plánu. Stefan však doufá, že by se otec nad Katherin dokázal slitovat a to vede k jejímu uvěznění. Damon je na večeři u Gilbertových a vyzvídá o Eleny, zda může bratrovi věřit.

1x14 - Fool Me Once

Damon získal Emilinu knihu kouzel a Anna unesla Elenu. Elena se probouzí v tmavém pokoji, ale utéct se jí nepodaří. V koupelně objeví Bonnie, která si uvědomila, že je Ben upír. Elena ji řekne, co se stalo a proč ji unesli, že chtějí otevřít hrobku. Stefan žádá Damona o pomoc, ale jemu je to jedno. Anna vypráví Eleně o tom, proč chce hrobku otevřít. Mezi uvězněnými upíry byla i její maka Pearl. Caroline pozve Jeremyho na večírek, a ten tam s sebou pozve Annu. Damon hledá Bonnie, ale narazí na babičku, která ho pošle pryč. Anna volá Stefanovi a chce Elenu vyměnit za knihu kouzel, které se Damon nehodlá vzdát. Proto jde pro pomoc za Bonniinou babičkou, která je najde a Stefan je tak dokáže vysvobodit. Elena ale nakonec všechny přesvědčí, že jediné řešení je otevřít Damonovi hrobku a vysvobodit Katherine a tak nakonec všichni souhlasí. Elena jde přesvědčit Damona, že jim tentokrát opravdu může věřit.

1x15 - A Few a Good Man

Damon za pomocí Bonnie a její babičky otevřel hrobku, ale Katherine v ní nebyla. Od Anny a její matky Pearl se později doví, že Katherine v kostele nikdy nebyla, a i když věděla, kde Damon je, bylo jí to jedno. Damon tak upíjí svůj žal v alkoholu a dámské společnosti, což dělá starost Stefanovi. Pečeť hrobky se však prolomila, a hladoví upíři se dostávají na svobodu. Elena se ptá Jenny, zda zjistila něco o její biologické matce, a tak jí Jenna ukáže středoškolskou fotku Isobel Flemmingové a její kamarádky Trudie, jejíž získala adresu. Také ji poví o Alarickově ženě, která zemřela. Elena hned všechno poví Stefanovi, který se chce nejprve zeptat Damona, než jí řekne vše, co ví. Do města se vrací Mattova matka, Kelly, která přistihne Matta s Caroline a není z jejich vztahu dvakrát nadšená. Jenna poví Alarickovi o Elenině matce a ukáže mu její fotku, což ho celkem vykolejí, a tak se začne Jenně vyhýbat. Elena jde navštívit Trudie a zjistí, že není sama, kdo ví o existenci upírů. Město pořádá benefiční aukci o schůzky s nejžádanějšími svobodnými mládenci a Damon i Rick mezi ně patří.

1x16 - There Goes Neighbourhood

Několik upírů, kteří se dostali z hrobky, se ukrývají v jednom z odlehlejších domů a pod vedením Pearl a Anny se přizpůsobují modernímu způsobu života. Elena chce zažít jeden normální den bez problémů s upíry, a tak Stefan přijme Carolininu nabídku na dvojité rande. Na návštěvu za Damonem přijde Pearl, která chce jména členů rady a aby všechny přestal zásobovat sporýšem, a na oplátku mu nabídne Katherine. Damon však už o ni nemá zájem, a tak se Pearl uchýlí k násilí. Jeremy se začne intenzivně zajímat o skutečné upíry po té, co v lese viděl Anninu skutečnou tvář. Pearl si chce vzít jejich město zpět a tak začne otevřením malého obchůdku na náměstí. Kelly u baru narazí na Damona i Jennu, a tak spolu všichni začnou popíjet. Dvojité rande se však neodehrává podle Carolininých představ, neboť Elena s Mattem stále vzpomínají na staré časy.

1x17 - Let the Right One In

Když se dva z přeživších upírů Frederick a Bethane rozhodli pomstít bratrům Salvatorovým, musel Stefan Bethane zabít a tak chystá Fredrick odvetu. Jeremy přinutil Annu ukázat její pravou tvář a svěřit se tak se svým tajemstvím. Jeremy má však jedno přání, a to stát se upírem, ale Anna se zdráhá. Městem řádí bouřka a Caroline se chystá na narozeninovou oslavu, ale na blátěné cestě uvízne. Stefan vyčerpán nedávným bojem s upíry v lese shání potravu, když je přepaden Frederickem a jeho bandou. Damon si začíná dělat starosti a tak se vydává do domu Pearl. Jeho obavy se naneštěstí naplní a je nucen sledovat, jak je jeho bratr mučen, a tak spolu s Elenou hledají pomoc u Alaricka.

1x18 - Under Control

Stefan má velké potíže s překonáním hladu po té, co se napil Eleniny krve, a tak se ho Damon mezitím snaží přemluvit k návratu k lidské krvi. Celé město truchlí nad ztrátou Vicki, která se podle oficiální zprávy předávkovala. Jeremy tomu však nevěří, a snaží se zjistit něco víc. Do města se vrací strýček John, čestný člen Rady, pro kterou má nemilou zprávu. Důkazy o stále přítomnosti upírů v Mystick Falls, což se Damonovi moc nelíbí. Stefan má problémy s kontrolou, a tak Elena volá Damonovi, aby zjistila, jak dlouho to ještě potrvá, než se Stefan vrátí do normálu. Stefan mezitím přijde na způsob, jak utišit svůj hlad a to v láhvi Skotské. Elena se rozhodne říct Jeremymu pravdu o tom, že je adoptovaná a mezitím vyzvídá, co ví o upírech. Na večírku zakladatelů je opilý Stefan středem pozornosti, což Elenu začíná čím dál víc trápit.

1x19 - Miss Mistic Falls

Stefan začal znovu pít lidskou krev, ale před Elenou i Damonem se to snaží skrýt. Damon a John spolu spolupracují na krádeži krve z krevní banky. A první kdo Damona napadne je Anna s její matkou. Anna však vše popře, a tak své pátrání zaměří na Stefana, který ho po chvíli zavede ke své zásobě. Stefan se mezitím i s Bonnie vrátil do školy, ale Bonnie se chová velmi odtažitě. Elena si díky Caroline uvědomí, že se kvůli mámě zapsala do soutěže o Miss Mystick Falls a tak požádá Stefana, aby jí na soutěž doprovodil. John přijde za Damonem, protože hledá staré zařízení, které vynalezl Johnathan Gilbert, které mu ukradla Pearl. Damon s ním ale odmítá spolupracovat. I když Stefan se v poslední době chová více bezstarostně, nepojímá Elena žádné podezření. Elena se od Bonnie dozví, že ze smrti babičky viní Stefana a Damona. Jeremy se na večírku snaží udobřit s Annou.

1x20 - Blood Brothers

Stefan se pomalu vzpamatovává z detoxikace z lidské krve poté, co ho Elena s Damonem zavřela do sklepení a Stefan zatím vzpomíná na poslední okamžiky jeho života před přeměnou. Po té, co byly Damon a Stefan při pokusu zachránit Katherin zastřeleni, se probouzejí u nedalekého jezera. Stefan ani Damon, však nemají v úmyslu bez Katherin přeměnu dokončit. Anna se oficiálně přihlásila do školy, aby mohla trávit víc času s Jeremym. Alarick volá Damonovi, že něco vypátral na Johna a tak se rozhodnou společně stopu prozkoumat. John konfrontuje Elenu jejím upířím přítelem, ale Elena mu nevěnuje velkou pozornost. Stefan se odmítá napít, což Eleně i Damonovi dělá starosti. John se snaží od Pearl získat zařízení, ale ta mu řekne, že ho dala Damonovi.

1x21 - Isobel

Isobel se vrací do města a chce, aby jí Rick domluvil schůzku s Elenou. Stefan si začíná všímat, jak moc se mezitím sblížila Elena s Damonem a začíná ho to trochu trápit. Celá škola se mezitím připravuje na průchod k oslavám ke Dni zakladatelů a Matt s Tylerem spolu kvůli Kelly nemluví. Alarick ostatním řekne o Isobel a Elena souhlasí, že se s ní sejde. Isobel chce, aby jí Elena od Damona sehnala Johnovo zařízení, jinak začne ubližovat jejím blízkým. Po odchodu Isobel Elena narazí na Bonnie, ale ta odejde. Damon najde Isobel a varuje ji, aby se už k Eleně nepřibližovala. Bonnie mrzí, jak se v Grillu zachovala, a tak se jde s Elenou usmířit a řekne ji o Emilině knize a o tom, jak Emily potají začarovala všechny Gilbertovy nefunkční vynálezy.

1x22 - Founder's Day

Elena se připravuje na slavnost Dne zakladatelů, zatímco Damon škádlí Stefana, který se bojí, že se Damon zaměří na Elenu. Anna chce odjet z města a vzít Jeremyho s sebou, ale Jer si už není tak jistý, zda se chce stát upírem. Anna mu pro jistotu nechá lahvičku se svou krví i návodem jak se v upíra proměnit. Damon přijde za Bonnie, aby ji poděkoval, že zrušila kouzlo na Johnově vynálezu proti upírům. Ostatní přeživší upíři z hrobky plánují útok na rodiny zakladatelů, zatímco John organizuje díky vynálezu protiútok. Šerifce se však Johnův nápad nelíbí, a tak ji John odstraní z cesty. Jeremy je na Elenu naštvaný a odmítá s ní mluvit, a tak se mu Damon snaží domluvit. Anna varuje Damona před blížícími se upíry a ten varuje Elenu a hledá pomoc u Ricka. Starosta posílá syna i s Caroline a Mattem do bezpečí. Damon jde za Johnem, když ten uvede funkční zařízení do chodu.


The Vampire Diaries - Season 2

29. července 2014 v 18:05

2x01 The Return

2x02 Brave New World

2x03 Bad Moon Rising

2x04 Memory Lane

2x05 Kill Or Be Killed

2x06 Plan B

2x07 Masquerade

2x08 Rose

2x09 Katerina

2x10 The Sacrifice

2x11 By The Light Of The Moon

2x12 The Descent

2x13 Daddy Issues

2x14 Crying Wolf

2x15 The Dinner Party

2x16 The House Guest

2x17 Know Thy Enemy

2x18 The Last Dance

2x19 Klaus

2x20 The Last Day

2x21 The Sun Also Rises

2x22 As I Lay Dying


The Vampire Diaries - Season 1

29. července 2014 v 17:34 | Terez

1×01 ~ Pilot

1x02 - Night of the Comet

1x03 - Friday Night Bites

Online | Download with cz dab

1x04 - Family Ties

1x05 - You're Undead to Me

1x06 - Lost Girls

1x07 - Haunted

1x08 - 162 Candles

1x09 - History Repeating

1x10 - The Turning Point

Diaries ~ 1x11 - Bloodlines

1x12 - Unpleasantville

1x13 - Children of the Damned

1x14 - Fool Me Once

1x15 - A Few Good Men

1x16 - There Goes The Neighborhood

1x17 - Let The Right One In

1x18 - Under Control

1x19 - Miss Mystic Falls

1x20 - Blood Brothers

1x21 - Isobel

1x22 Founder's Day